sultangazi kombi bakımı

Sultangazi Kombi Bakımı

Sultangazi Kombi Bakımı

Sultangazi kombi bakımı denildiği zaman akla ilk biz gelmekteyiz. Kombi bakımı yılda en az iki kez yapılması gerekir. Kombi bakımı yapılmadığı zaman kombiniz daha büyük arızalar vermeye başlar. Kendinizi düşünün dişlerinizi birgün fırçalamadığınız zaman dişleriniz sararmaya başlar ve zamanla çürükler oluşur. İşte kombilerinizde bakımı yapılmadığı zaman içinde kirler birikir parçaları zamanla arızalanmaya başlar. Her eşyanın bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardır. Ama kombiler diğer eşyalardan daha fazla bakım ister. Dört mevsim kombiler elimiz ayağımızdır. Yazın sıcak suyundan yararlanırken kışın hem sıcak suyunu kullanırız hem de ısınmamızı sağlar.  Kombi bakımı dışarıdan bakılınca kolay bir işlem gibi gözükmektedir.  Ama uzman ve işini bilen birisi tarafından yapılmadığı zaman istenilen performansı yakalamanız zordur. Uzman kişi işini bilen birisinin ellerinden yapılan bakım istenilen sonucun alınmasını sağlar. Kombi deyip geçmeyiniz. Evlerin en değerli eşyası kombilerdir. Kombisiz bir ev düşünülemez. Eskiden evlerde sobalar vardı kışın soba yanmadığı zaman hayat dururdu. Şimdi sobaların görevini kombiler aldı. Kombi evinizin her odasını ısıtan temel eşyadır. Kombi olmadan evler soğuk, sular soğuk. Evet yaz aylarında çok sorun yaşamayabiliriz ama kışın çok büyük sorundur.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur

Kombi bakımı yapılmazsa kombinizin ömrü kısalır. Kombi bakımı yapılmadığı zaman ekonomik açıdan da size zarar vermektedir. Kombi bakımı yapılmadığı zaman daha fazla enerji ve doğalgaz tüketilir. Aniden bozulma ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Buda ekstra ve büyük mali zarara uğramanıza neden olur. Kombi bakımı yapılmadığı zaman normalden fazla gaz tüketilir ve kombinizin gaz ayarlarının bozulmasına neden olur. Yaşadığınız alanın yeteri kadar ısınmamasına neden olur ve buda hastalanmanıza davetiye çıkartır. Bu gibi durumları yaşamamak için Sultangazi kombi bakımı ekibine kombinizi emanet edebilirsiniz.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur
Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur

Kombilerinizin sorunsuz ve yüksek performansla çalışması için Sultangazi kombi tamiri ekibine başvurmanız gerekir. Kışın faturaların cebinizi yakmaması için kombi bakımını kış gelmeden yaptırmanız gerekir. Kış için bakımı yapılmayan kombiler kışın daha büyük arıza oluşturduğu zaman kışın çok mağdur olursunuz. Eğer evinizde çocuk yada yaşlı kişiler var ise kışın arızalanan kombi evdekilerin hasta olmasına neden olur.  Kombi bakımının evde de yapılması mümkündür. İlk olarak kombinin sıcak su ve peteklerin yanma durumu kontrol edilir. Bundan sonra kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol edilir. Bu kontrollerden sonra kombinin içi açılır. İçinde tozlanma durumu kontrol edilir. Eğer tozlanma çok fazlaysa kombinin tozları temizlenir.  Kombi yanma odasında bulunan brülör temizlenir. Elektrik bağlantı noktaları ve elektrik kabloları kontrol edilir. Kombinin baca fanı kontrol edilir ve temizlenir. Kombinin genişleme tankı kontrol edilir. Bar basıncı kontrol edilip ayarlanır. Kalorifer dönüş hattındaki filtre temizlenir ve kombiniz artık kışa hazır hale gelmiştir.

 

Kombi Bakımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Evinize kombi bakımı için gelecek olan Sultangazi kombi bakımı ekibinin yetkili belgesi olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer yetkili belgesi yoksa kombinizi emanet etmeyiniz. Kombi bakımına başlamadan önce kombi ile ilgili bilgi verilmesi gerekir. Bilgi verildikten sonra kombi bakımına başlanıldığı zaman sizde kombinize ne yapıldığını daha kolay takip edebilirsiniz.   Kombi kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğini kontrol ettiğinden emin olunuz. Kombinizin bütün bakımlarının yapıldığının ve bütün sorunların çözüldüğünden emin olunuz. Bu işlemler yapılırken kombinizin başında olunuz ki yapılan her işleme şait olup bütün bakımlarının yapıldığına dair içinizde kuşku kalmasın.

 

 

1 Comment

  • Sultangazi Kombi Servisi - 0537 737 9460 - Kusursuz Hizmet

    […] Sultangazi Kombi Bakımı […]

  • Write a Comment